Lurer du på hvordan vi arbeider i IUG Norge og hvordan det er å være frivillig ingeniør hos oss?
Se opptaket fra webinaret vi arrangerte 17.juni der du vil få svar på akkurat dette!
Onsdag 17.juni arrangerte vi webinar i samarbeid med vår partner Asplan Viak. Vibeke Saarem, Partner og Fundraising Manager i IUG Norge, fortalte om organisasjonen og hvordan man kan engasjere seg i det viktige arbeidet.
Vi var så heldige å ha besøk av Rebecca Martinsen, som fortalte om sin erfaring fra det å være frivillig i IUG. Til vanlig jobber Rebecca som Sivilingeniør innen vann- og miljøteknikk hos Asplan Viak. Hun har vært engasjert som frivillig ingeniør i to oppdrag for IUG Norge, begge med fokus på vannforsyning og tilgang til vann. I webinaret får du bli med på hennes reise til Kenya og høre hennes erfaringer fra frivillig arbeid i inn- og utland.
Relaterte artikler
Les mer og last ned rapportene til de to prosjektene Rebecca forteller om i webinaret, og siste oppdatering om hvordan koronasituasjonen har påvirket skolen til Deaf Aid i Kenya.